Agent nieruchomości jest pośrednikiem przy wynajmie, najmie, sprzedaży i kupnie nieruchomości. Ma on duży kontakt z ludźmi, jego zadaniem jest rozpoznanie potrzeb klientów i próba dopasowania do nich jak najlepszej oferty. Musi on przygotować umowy i sprawdzić precyzyjnie stan prawny nieruchomości – np. skontaktować się ze spółdzielnią w celu ustalenia, czy budynek jest zadłużony.

Cechy agenta nieruchomości;

Nie ma wątpliwości co do tego, że każdy człowiek jest inny i posiada odmienne predyspozycje do wykonywania danego zawodu. Istnieje jednak szereg cech, które mogą być przydatne, jeżeli chcemy podjąć pracę na stanowisku agenta nieruchomości.

Jedną z nich jest bez wątpienia cierpliwość. Niestety nie zawsze sprzedanie czy wynajęcie domu lub mieszkania od ręki jest możliwe. Niejednokrotnie agent musi przeprowadzić wiele spotkań, poznać oczekiwania wielu klientów, by transakcja się powiodła. Jak już wspominaliśmy, chociaż praca wydaje się idealna – w końcu obowiązują najczęściej nienormowane godziny pracy, a prowizje mogą być naprawdę wysokie – mogą mieć miejsce takie miesiące, w których zarobimy mało albo nawet wcale. Dlatego cierpliwość i wytrwałość są bardzo ważnymi cechami w tym zawodzie.

Ciągły kontakt z klientem wymaga również otwartości na innych, nierzadko miłej aparycji, poza wspomnianą już cierpliwością, przydatna będzie również z pewnością duża odporność na stres.

Agent nieruchomości musi być nastawiony na ciągłe poszerzanie wiedzy. Ambicja jest kolejną cechą, bez której trudno osiągnąć sukces w tym zawodzie. Wiedza z zakresu prawa budowlanego czy podatkowego, ekonomii, finansów i rynku nieruchomości musi być uzupełniana na bieżąco. Organizowane są również kursy dla agentów, warto z nich korzystać i stale się doszkalać.


Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło