Anestezjologia i intensywna terapia to osobna specjalizacja medyczna, w której kształcenia trwa w Polsce 6 lat. Oparta jest na 4 podstawach wiedzy – umiejętności znieczulenia pacjentów do zabiegu operacyjnego, umiejętności prowadzenia intensywnej terapii najciężej chorych, umiejętności udzielania pomocy w przypadkach nagłych i umiejętności leczenia dolegliwości bólowych.

A kto to jest anestezjolog? To wszechstronnie wykształcony specjalista, który z uwagi na charakter swej specjalności jest szczególnie predysponowany do współpracy interdyscyplinarnej z innymi specjalnościami medycznymi i pozamedycznymi. Dlatego jest najczęściej koordynatorem opieki nad pacjentami z bólem zarówno w szpitalu, jak i w poradniach leczenia bólu. Anestezjolog staje się wówczas lekarzem „medycyny bólu” specjalności, które nie istnieje jeszcze w Polsce jako osobna specjalizacja, ale to właśnie anestezjolog posiada najwięcej umiejętności i doświadczenia w tym zakresie.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło