Architekt jest autorem projektu domu, odpowiada za to, jak będzie on wyglądał i jaki będzie jego kształt. Uważa się, że zawód ten znajduje się na pograniczu stanowisk technicznych oraz artystycznych, wymagane są bowiem od niego zarówno umiejętności projektowe, znajomość nauk ścisłych, jak i zmysł estetyczny.

Architekt rozmawia z klientami, aby poznać ich potrzeby, dowiedzieć się, jak wygląda ich wymarzone miejsce, przedyskutować pewne kwestie. Dzięki takiej rozmowie wie, jakie koszty wchodzą w grę, poznaje funkcje poszczególnych pomieszczeń i często również dowiaduje się, jak dany budynek ma wyglądać. Rzecz jasna nie wszyscy klienci samodzielnie ustalają te kwestie, w związku z czym architekt podpowiada i przedstawia własne propozycje. Po zaznajomieniu się ze wszystkimi wytycznymi rozpoczyna on etap projektowania. W specjalnie do tego przeznaczonych programach wykonuje dokładny plan budynku.

Architekci aktywnie uczestniczą w całym procesie budowy, sprawdzają i nadzorują pracę. Często również uczestniczą w negocjacjach i reprezentują klienta podczas podpisywania umów związanych z budową domu.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło