III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte

Szczegóły Notatki

Informacje

III Liceum Ogólnokształcące to jedna z najstarszych szkół średnich w Gdańsku. Swoje powstanie zawdzięcza inicjatywie i staraniom profesorów założonej w 1904 roku Politechniki Gdańskiej (Technische Hochschule), którzy w 1909 roku doprowadzili do utworzenia w Gdańsku-Wrzeszczu męskiego gimnazjum realnego, którego pierwszym dyrektorem został dr Krech. Już w pierwszym roku swojej działalności liczyło ono 137 uczniów.

MISJA

Jesteśmy szkołą stwarzającą uczniom warunki do holistycznego rozwoju, motywującą do samodzielności i krytycznego myślenia w sprzyjającym otoczeniu nauczycieli, rodziców i środowiska lokalnego.

WIZJA

Uczeń Topolówki to przyszły absolwent o ukształtowanej osobowości, gotowy na zmiany, rozwijający swoje talenty i umiejętności o charakterze interdyscyplinarnym, empatyczny i otwarty na świat oraz korzystający z unikalnej specyfiki Gdańska.

Profile klas – przedmioty rozszerzone

Klasa 1A (dwujęzyczna z językiem angielskim, ekonomiczna objęta patronatem SGH w Warszawie– rozszerzona matematyka, język niemiecki/język hiszpański, geografia (A1)/informatyka (A2)
Klasa 1B (dwujęzyczna z językiem angielskim, biologiczno-chemiczna) – rozszerzona biologia, chemia
Klasa 1C (humanistyczno-prawna objęta patronatem Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia w Gdańsku– rozszerzony język polski, język angielski, historia
Klasa 1D (matematyczno-fizyczna) – rozszerzona matematyka, fizyka
Klasa preIB (dwujęzyczna z językiem angielskim) – przygotowująca do Matury Międzynarodowej

Adres szkoły: ul. Topolowa7 80-255 Gdańsk

Company Overview
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło

Udostępnij