XII Sportowe Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

Szczegóły Notatki

Informacje

Jak mówi o sobie szkoła;

W skład Zespołu Szkół Sportowych i Ogólnokształcących  wchodzą:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 75
  2. Gimnazjum Nr 15,
  3. XII Liceum Ogólnokształcące,
  4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Nr 11
  5. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Nr 22

Dzisiaj szkoła liczy ponad 900 uczniów, którzy zdobywają wiedzę i umiejętności sportowe na poszczególnych etapach edukacyjnych. Oprócz zajęć dydaktycznych i specjalistycznych treningów młodzież ma możliwość rozwijania swoich talentów  i zainteresowań w różnych organizacjach i kołach przedmiotowych. Zajęcia te przynoszą wymierne efekty! Uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w zawodach sportowych, ale również  w olimpiadach przedmiotowych , językowych  i artystycznych.

Wychodzimy z założenia, że życie młodego sportowca to nie tylko nauka  i treningi. Szkoła od początku istnienia nastawiona jest na wychowanie ucznia-sportowca. Dbałość o wszechstronny rozwój intelektualny, kulturowy i sportowy to główne cele naszej pracy. Stąd między innymi duża liczba zajęć dodatkowych – wspólnie bywamy na spektaklach  teatralnych, w  muzeach  i w kinie. Szczególnie lubiane są wycieczki integracyjne do różnych zakątków Polski.

1A – sportowa ((język angielski (obowiązkowy) biologia (proponowany) chemia (proponowany) geografia (proponowany) język rosyjski (proponowany) matematyka (proponowany))
1B – sportowa (biologia (proponowany) chemia (proponowany) geografia (proponowany) język rosyjski (proponowany) matematyka (proponowany))
1C – sportowa (język angielski (obowiązkowy) biologia (proponowany) chemia (proponowany) geografia (proponowany) język rosyjski (proponowany) matematyka (proponowany))
1M – sportowa (język angielski (obowiązkowy) biologia (proponowany) chemia (proponowany) geografia (proponowany) język rosyjski (proponowany) matematyka (proponowany))

ul. Subisława 22 80-354 Gdańsk

Company Overview
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło

Udostępnij