XIV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II

Szczegóły Notatki

Informacje

Szkoła mieści się w budynku zespołu szkół, ale dysponuje oddzielnym sektorem do wyłącznej dyspozycji licealistów. Sale lekcyjne wyposażone są w projektory, tablice multimedialne i inne ważne w procesie dydaktycznym pomoce naukowe. Posiadamy dobrze wyposażoną bibliotekę szkolną i czytelnię. Na szerokich korytarzach znajdują się stoliki i krzesła, przy których licealiści spedzają przerwy. Mogą też skorzystać ze stołówki, szkolnego sklepiku, barku, dwóch sal gimnastycznych, małej siłowni, sali teatralnej.
Uczniowie Czternastki mogą brać udział w pracach samorządu szkolnego, Koła Teatralnego,Szkolnego Koła Caritas, Koła Politologicznego, pozalekcyjnych zajęciach sportowych, wycieczkach, lekcjach muzealnych, czy terenowych. XIV LO jest częścią ZSO nr8 w Gdańsku przy ulicy Meissnera 9. Położenie szkoły jest przyjazne i dobrze skomunikowane. Dojazd autobusami: 127,124,139,199,188 oraz tramwajami: 2, 4, 8, 6.
Zapewniamy gruntowne wyksztalcenie, doskonałe przygotowanie do matury (zdawalność matury w graniacach 100%), indywidualne podejście do każdego ucznia, kadrę pedagogiczna z pasją. Oferujemy także współpracę z uczelniami Trojmiasta, instytucjami naukowymi i placowkami kultury, zajecia wyrównawcze ze wszystkich przedmiotów ? wszystko to gwarantuje uczniom wszechstronny rozwój intelektualny.
Przyjmujemy również uczniów niepełnosprawnych w normie intelektualnej posiadajacych orzeczenie PPP o potrzebie kształcenia specjalnego i indywidualnego. Szkoła jest dostoswana do potrzeb uczniów niepełnosprawnych ? windy, podjazdy.
Nasi absolwenci w większości dostaja się na uczelnie państwowe (PG, UG, AM, AW), a kilku z nich osiagnęło tytuły doktorskie.

1a – Humanistyczna
1b – Mat-Geo
1c – Biol-Chem

 

Adres szkoły:  ul. J. Meissnera 9 80-462 Gdańsk

Company Overview
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło

Udostępnij