Copywriter głównie tworzy teksty i slogany wykorzystywane w reklamie. W jego kompetencjach często leży również przygotowanie scenariuszy do spotów reklamowych oraz redakcja tekstów.

Copywriter jest autorem tekstów nie tylko na stronach internetowych, lecz także na ulotkach, plakatach, folderach itp. Często również pisze artykuły zgodnie z zasadami SEO, co pomaga w pozycjonowaniu witryny. Warto jednak dodać, że stanowisko to nieco się zmienia, ponieważ jeszcze jakiś czas temu popularnym jego rodzajem był SEO copywriter, którego głównym zadaniem było tworzenie tekstu z zastosowaniem fraz kluczowych, w których niekoniecznie liczyła się jakość treści, ale odpowiednia konstrukcja tekstu. Obecnie jednak jakość jest bardzo ważna i zwraca się na nią szczególną uwagę.

Copywriter może pracować właściwie w każdej firmie, jednak najczęściej zatrudniany jest w agencjach reklamowych lub PR-owych. Ludzie wykonujący ten zawód pracują zazwyczaj na etacie, jednak coraz częściej są freelancerami i tworzą teksty dla wielu firm.

Oczywiście osoba na takim stanowisku musi posiadać łatwość w wyrażaniu myśli i tak zwane „lekkie pióro” – końcu słowo jest jej narzędziem pracy. Niezbędna jest też doskonała znajomość języka, w którym tworzone są teksty, aby komunikat był przekazany w możliwie najbardziej zrozumiały sposób. Oprócz tego copywriter musi wykazywać się kreatywnością, wiedzieć jak istotna jest siła perswazji i posiadać wiedzę z zakresu marketingu oraz SEO. Równie ważne jest szybkie i sprawne wyszukiwanie informacji. Trudno znaleźć kogoś, kto specjalizuje się w każdej dziedzinie, dlatego też często umiejętność odnalezienia dobrej jakości źródeł jest kluczowa. Przydatna może być znajomość języków obcych, nie tylko jeżeli chodzi o pisanie tekstów, lecz także właśnie o wyszukiwanie informacji. Niektóre tematy są znacznie głębiej zanalizowane np. w języku angielskim. Copywriter musi umieć pracować zarówno samodzielnie, jak i w grupie, często pod presją czasu.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło