Farmaceuta  pracuje w aptece. Bardzo często mylimy go z osobą, która jedynie stoi za ladą i sprzedaje leki wypisane na recepcie, czy po prostu doradzi nam w czasie przeziębienia. Otóż nic bardziej mylnego. Zawód farmaceuty to naprawdę trudna praca, w której wykonuje się mnóstwo dodatkowych rzeczy.

Farmaceuci zajmują się wydawaniem pacjentom leków, sporządzaniem i wytwarzaniem produktów leczniczych oraz leków, analizowaniem, klasyfikacją leków, jak również ich przechowywaniem. Dodatkowym zadaniem jest umiejętność obsługi urządzeń stanowiących wyposażenie aptek i laboratoriów. Czekają na nich również prace techniczne i administracyjne.

Farmaceutę powinna cechować komunikatywność, ponieważ jest to praca, która opiera się na codziennym kontakcie z klientem- często schorowaną osobą. Od aptekarza wymaga się wyrozumiałości, empatii i uśmiechu na twarzy.

Na osobach wykonujących ten zawód ciąży naprawdę bardzo duża odpowiedzialność, ponieważ pomyłka przy wydaniu lekarstwa może być przyczyną choroby lub nawet śmierci klienta. Niezbędna jest zatem dokładność i spostrzegawczość, które pomogą zweryfikować wszystkie błędy przy sporządzaniu lub wydawaniu leków.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło