Graficy zajmują się tworzeniem różnych projektów graficznych przy użyciu specjalnych programów komputerowych np. Adobe Photospoh czy Corel Draw. Komputerowy artysta musi wykazać się wysoką kreatywnością i przy każdym projekcie tworzyć niepowtarzalne grafiki. Graficy komputerowi mogą znaleźć zatrudnienie w agencjach reklamowych, mediach, wydawnictwach, studiach grafiki.

Ich praca najczęściej polega na obróbce zdjęć, tworzeniu wizualizacji, logotypów, bannerów, ulotek, plakatów, okładek książek lub czasopism. Dobry grafik komputerowy to prawdziwy skarb praktycznie w każdej firmie.

Jeżeli artystyczna praca to nasze marzenie, to warto zastanowić się jak zostać grafikiem komputerowym. Przede wszystkim ważna jest znajomość programów graficznych i to najlepiej kilku. Obecnie wiele szkół prywatnych i policealnych oferuje kursy z zakresu grafiki komputerowej.

Najbardziej cenionymi grafikami są absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, którzy przez 5 lat kształcą swój zmysł estetyczny i rozwijają swoją kreatywność. W połączeniu ze znajomością programów graficznych daje to bardzo dobrą podstawę do rozwoju kariery w tej branży.  Grafikami mogą też zostać absolwenci kierunków informatycznych lub technicznych.

Niezależnie od tego, jak przebiegała nasza edukacja, najważniejsze w pracy grafika są umiejętności, dobre portfolio oraz kreatywność.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło