Termin „inżynier” obejmuje naprawdę wiele znaczeń, więc ciężko w krótki sposób określić czym się naprawdę zajmuje. Inżynier może pracować w różnych dziedzinach, między innymi związanych z chemią, mechaniką, technologią i komputerami a także środowiskiem. Najprościej mówiąc, osoba pracująca w tej profesji zajmuje się pracą związaną z nauką i matematyką i jej zadaniem jest rozwiązywanie z ich pomocą rozmaitych problemów. Ponieważ inżynier jest bardzo ogólnym pojęciem, istnieje wiele tytułów, które dokładniej doprecyzowują czym dokładnie dana osoba się zajmuje.

W Rozporządzeniu Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 8 grudnia 2004 roku w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności dla potrzeb rynku pracy oraz zakresu jej stosowania tytułem inżyniera możemy określić architektów, urbanistów, wyszczególnić inżynierów budownictwa i środowiska, elektrycy, elektroników i inżynierów telekomunikacji, mechaników, chemików, górników, metalurgów i pokrewnych, geodetów i kartografów, inżynierów rolnictwa, leśnictwa i pokrewnych, inżynierów zarządzania produkcją, oraz innych, niesklasyfikowanych w tym rozporządzeniu.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło