Branża korpo-bankowo-finansowa

Trader – niektóre duże instytucje finansowe nie chcą zamrażać zysków, w związku z czym nadwyżki lokują na rynku. Zajmują się tym traderzy. Kupują i sprzedają oni instrumenty finansowe, czyli np. papiery wartościowe. Ich transakcje są krótkotrwałe, nawet kilkusekundowe. Najdłuższy czas ich trwania do kilka dni. Osoby na tym stanowisku muszą umieć podejmować szybkie decyzje, analitycznie myśleć, znać rynek finansowy i umieć go analizować. Trader to jeden z mało znanych zawodów, który podzielić można na dwa rodzaje:

day trader – wykonujący inwestycje kilkudniowe,
swing trader – wykonujący transakcje krótkie, otwierane i zamykane tego samego dnia.

Liczman – sama nazwa tego zawodu podpowiada nam, że osoba na tym stanowisku ma związek z liczbami. W jakim jednak zakresie? Otóż liczman pracuje w porcie i  zajmuje się liczeniem towaru, w czasie kiedy statek jest załadowywany lub wyładowywany. Inny zapis tej nazwy do liczmen.

Fundraiser – termin ten odnosi się do osoby zajmującej się pozyskiwaniem funduszy na cele społeczne. Mogą to być domy dziecka, szpitale lub uczelnie.

A tutaj bardziej popularne zawody dla tej branży!

Agent nieruchomości
https://www.youtube.com/watch?v=kjGx61mXdQ8

Agent ubezpieczeniowy

Architekt

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło