W większości gabinetów kosmetycznych oferta jest dość szeroka, dlatego zatrudniona tam osoba musi zajmować się zabiegami pielęgnacyjnymi na ciało i twarz, a przy tym często także depilacją, zagęszczaniem i wydłużaniem rzęs, pielęgnacją i zdobieniem paznokci czy rytuałami relaksacyjnymi. A wszystko to często przez kilka godzin z rzędu, dlatego liczy się wszechstronność, zdolności manualne, cierpliwość i pozytywne nastawienie do ludzi nawet pomimo zmęczenia. Kłopot mogą mieć natomiast alergicy ze względu na wysokie stężenie substancji aktywnych w profesjonalnych kosmetykach.

W zawodzie tym z pewnością nie sprawdzi się powiedzenie, że “szewc bez butów chodzi”. Kosmetyczka ma być wizytówką salonu, w którym pracuje, dlatego zawsze musi wyglądać nienagannie. Profesja ta może być więc problematyczna dla osób, które zawsze wybiorą “jeszcze 5 minut” drzemania pod kołdrą, zamiast starannego przygotowania się przed wyjściem z domu.

Zarobki na tym stanowisku przedstawiać się będą inaczej w przypadku osób z różnym doświadczeniem czy ukończonymi kursami (liczy się nie tylko ich liczba, ale też rodzaj, np. dopasowanie do trendów na rynku usług kosmetycznych). W początkowych etapach kariery raczej nie przekroczymy 1500 zł netto, jednak w kolejnych fazach, szczególnie, gdy zaczniemy pracować “na prowizję” od zabiegu, kwota ta może znacznie wzrosnąć. Na spore zyski mogą też liczyć właścicielki salonów.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło