Na czym polega praca stewardessy?

Głównym zadaniem stewardessy jest odpowiednie dbanie o bezpieczeństwo i komfort pasażerów przebywających na pokładzie samolotu. Do obowiązkowych zadań należy między innymi: blokowanie drzwi, sprawdzanie wyposażenia w samolocie oraz udzielenie informacji pasażerom jak mają zachować się podczas lotu i sytuacji awaryjnych.

Od zawsze panuje przekonanie, że stewardessa powinna być uśmiechnięta, być pomocna oraz posiadać miłą aparycję. To właśnie stewardessy dbają o pozytywną atmosferę i służą pomocą pasażerom, są także często twarzami i wizytówką danej linii lotniczej. Dodatkowym zadaniem jest także dostarczanie posiłków. Każda stewardessa musi także odpowiednio dbać o swój wizerunek – wymagania linii lotniczych są bardzo rygorystyczne i trzeba je skrupulatnie przestrzegać.

Jak zostać stewardessą?

Wiele osób zastanawia się jak zostać stewardessa? Czy potrzebne są jakieś kursy i odpowiednie szkolenia? Oczywiście, istnieją szkoły policealne oraz kursy, które mają na celu przygotowanie do zawodu stewardessy, jednak ich ukończenie nie daje gwarancji zatrudnienia. Najlepszym sposobem na zostanie stewardessą jest złożenie wymaganych dokumentów w biurze kadr danej linii lotniczych lub śledzenie ogłoszeń na portalach z ofertami pracy. Jeśli nasza osoba zainteresuje pracodawcę oraz spełnimy jego wymagania, zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Rekrutacja na stanowisko stewardessy podzielona jest na kilka etapów. Pierwsze z nich to egzaminy językowe, rozwiązywanie zadań grupowych oraz testy psychologicznie. Jeśli przejdziemy pozytywnie te etapy, kolejnym krokiem do zdobycia wymarzonej pracy jest szkolenie przyszłych kandydatów oraz badania w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej (szkolenie trwa kilka tygodni).

W Polsce zarobki na stanowisku stewardessy nie są zbyt wysokie, dlatego wiele osób decyduje się na prace w zagranicznych liniach lotniczych. Najlepiej opłacalnymi są arabskie linie lotnicze, tam zarobki sięgają od 8 do 10 tysięcy złotych netto miesięcznie w klasie ekonomicznej. Nic dziwnego, że tak trudno dostać się na stanowisko stewardessy, jeśli podczas rekrutacji zgłaszają się setki chętnych osób.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło