Jak wygląda praca taksówkarza?

Najprościej mówiąc, taksówkarz ma przewieźć pasażera z punktu A do punktu docelowego. Czasami nie przewozi samego pasażera, a jakąś rzecz dla niego przeznaczoną. Zdarza się jednak, że wiele czasu zajmuje samo czekanie na zlecenie, co może być bardzo problematyczne, jeśli okres ten będzie dłuższy niż przewozy.

Nie da się ukryć, że praca taksówkarza nie należy do najłatwiejszych. Taksówki są dostępne właściwie każdego dnia, 24 godziny na dobę. Nie jest więc ważne, czy to Boże Narodzenie, Sylwester czy zwykły dzień bądź noc – taksówkarz w każdym tym czasie może wykonywać swoje usługi.

Niektórzy przedstawiciele tego zawodu, aby zarobić przyzwoite pieniądze, pracują nawet po kilkanaście godzin dziennie.

Różnica występuje również w przypadku pracy nocnej i dziennej. W pierwszym przypadku co prawda z pewnością jest bardziej niebezpiecznie, jednak zdarza się, że taksówkarze wolą pracę o takich porach – na drogach jest spokojniej, kursy są nawet o połowę droższe, pasażerowie wybierają zazwyczaj dłuższe trasy niż w ciągu dnia, raczej nie staną w korku. Oczywiście kiedy jest ciemno, łatwiej o napady, przepychanki, jednak problematyczny klient może również zdarzyć się w biały dzień.

Ile zarabia taksówkarz?

Trudno ustalić jednoznacznie, ile zarabia taksówkarz. Osoby na tym stanowisku są samozatrudnieni i ponoszą wiele kosztów, które sprawiają, że po opłaceniu wszystkiego ostatecznie ich zarobki mogą być bardzo niskie. Przyjmuje się, że średnio jest to miesięcznie od 6 do 10 tysięcy, jednak po odliczeniu kosztów, może to być nawet 2 do 4 tysięcy złotych na rękę dla taksówkarza.

Nie da się więc powiedzieć, jak wyglądają średnie zarobki i ile zarabia taksówkarz. Wszystko zależy od tego, ile kursów uda mu się zrobić, czy auto będzie sprawne, ile wyniosą go wszelkie opłaty związane z działalnością.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło