Test osobowości – wykonaj test i sprawdź kim jesteś

Autor: Blog

Jedną z rzeczy, które mogą nam pomóc lepiej zaplanować karierę i życie, są testy osobowości. Określają one, do czego mamy predyspozycje i w jakim kierunku powinniśmy podążać. Testów osobowości jest wiele, ale my polecamy jeden z nich:

16Personalities

test 16Personalities, czyli test 16 osobowości.

Czym jest test 16Personalities

Test 16 osobowości to test, który sprawdza nasze cztery indywidualne wymiary, i na ich podstawie przyporządkowuje nas do jednej z 16 konkretnych osobowości. Test został wymyślony przez dwie panie, matkę i córkę – Isabel Briggs Myers i Katherine Cook Briggs, i dopracowywany przez wiele lat i wielu psychologów.

Aspekty, które bada test, to:

Wymiar energii, czyli skąd czerpiesz energię. Czy wolisz ładować baterie, będąc samemu (introversion) czy jednak wolisz spędzać czas z innymi (extraversion)

Wymiar informacji, czyli jak szukasz informacji, którym ufasz. Czy kierujesz się poznaniem (sensing) czy jednak intuicją (intuition).

Wymiar decyzji, czyli jak podejmujesz decyzje. Wolisz je przemyśleć (thinking) czy poddać się uczuciom (feeling).

Wymiar relacji, czyli jak komunikujesz się i jaką masz relację ze światem. Czy wolisz osądzać (judging) czy obserwować (perceiving)

Dzięki odpowiedzi na pytania test przyporządkuje ci w każdym aspekcie to, czym bardziej kierujesz się w życiu, i na podstawie tego uzyskasz swoją osobowość. Tylko czym ona jest?

Czy warto?

Moim zdaniem warto zrobić ten test. Nie powinien być to wyznacznik tego, co będziesz w życiu robić, ale raczej ogólny kierunek.

Typy osobowości | 16Personalities

Podsumowanie:

Test 16Personalities może pomóc w pierwszych lub kolejnych krokach Twojej kariery oraz w życiu prywatnym. Nie wierz mu jednak bezgranicznie, jak przy każdym teście, przemyśl dokładnie jego wyniki. Jeżeli to zrobisz, uzyskasz dobrą pomoc w poszukiwaniu tego, co chcesz robić w życiu.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło

Udostępnij