Skąd wzięła się inicjatywa?

Autor: Blog

Obserwując system rozwoju zawodowego zauważyliśmy problem, z którym przede wszystkim borykają się młode osoby. W pewnym okresie swojego życia każdy z nas staje przed trudnym wyborem. Jest to wybór ścieżki zawodowej. Większość z nas nie wie jaką podjąć decyzję. Przykładem jest ósma klasa szkoły podstawowej, gdzie już wtedy musimy dokonać wyboru szkoły ponadpodstawowej, która będzie miała wpływ na nasze życie zawodowe. Sami tego doświadczyliśmy i wiemy z jakimi wiąże się to problemami i decyzjami. Obserwowaliśmy także naszych rówieśników, którym pomoc rodziny czy pedagogów była nie wystarczająca w podjęciu właściwych wyborów.  

  Coraz więcej ludzi korzysta z wirtualnego świata. Powszechny dostęp do Internetu, szybki rozwój technologii i łatwy dostęp do informacji spowodował przeniesienie wielu dziedzin życia do Internetu. Elementy te spowodowały również olbrzymi problem z wyborem odpowiedniej ścieżki kariery zawodu, wśród młodych ludzi, chociaż pewnie nie tylko. Zauważyliśmy to i wyszliśmy z inicjatywą stworzenia platformy CareerHUG. Miałaby ona stać się drogowskazem w łatwiejszym zrozumieniu i znalezieniu drogi zawodowej dla naszych użytkowników w XXI wieku. Opierając nasze zdanie na opiniach naszych rówieśników, lekcje doradztwa zawodowego w szkole, nie cieszą się dużą efektywnością oraz zainteresowaniem, co powoduje, że uczniowie nie są w stanie odpowiednio dla siebie zastosować przekazywanej im wiedzy w celu wyboru odpowiedniej drogi zawodowej. Posiadając swoje zainteresowania, nie widzą kierunków umożliwiających wykorzystanie swoich możliwości, co w konsekwencji utrudnia zbudowanie ścieżki zawodowej. Właśnie dlatego założeniem, a następnie stworzeniem naszej platformy jest wspomaganie formy doradztwa zawodowego.  

  Dlatego też postanowiliśmy wyjść z inicjatywą pomocy. Stąd nasz pomysł na stworzenie platformy internetowej wspierającej użytkowników w świecie pracy, biznesu, i nie tylko. 

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło

Udostępnij