Wolontariat

Uważamy wolontariat za bardzo ważną formę pomocy społecznej, dlatego chcielibyśmy aby coraz więcej osób się w niego angażowało.
Przedstawiamy wam ponad 25 ofert wolontariatu, dzięki współpracy z Wolontariat Gdańsk. Pomagajmy razem!

 

Więcej informacji i ofert Wolontariatu znajdziecie na stronie: wolontariatgdansk.pl

Porozmawiasz i pograsz z Dawidem (10 lat) na komputerze?

 

Dawid ma 10 lat, jest uczniem 4 klasy szkoły podstawowej. Chłopiec jest osobą z niepełnosprawnością – cierpi na szereg wad wrodzonych w tym: wielomiejscowy niedorozwój kości długich, ma  wadę dłoni, czaszkę wieżowatą oraz zaburzony rozwój psychoruchowy. Dawid mimo ograniczeń ruchowych wynikających z jego niepełnosprawności jest dzieckiem bardzo pogodnym, towarzyskim, pozytywnie nastawionym do otaczającego go świata. Mimo niepełnosprawności ruchowych funkcjonuje dobrze – potrafi pisać, poruszać się na swój sposób, a rozwój intelektualny oraz społeczny jest adekwatny do jego wieku, nie odbiega od rówieśników. W grupie rówieśniczej funkcjonuje prawidłowo, ma grono kolegów i koleżanek przez których jest w pełni akceptowany.

Dawidowi na co dzień brakuje w życiu kogoś z kim mógłby dzielić pasje i zainteresowania. Rodzina zastępcza podaje, że chłopiec co prawda spędza czas w gronie rówieśników, ale brakuje mu kogoś kto mógłby pełnić rolę „starszego brata”/”starszego kolegi”, z kim Dawid mógłby np. wspólnie grać  w gry komputerowe oraz rozmawiać o swoich zainteresowaniach. Dobrze więc by wolontariuszem był młody mężczyzna interesujący się właśnie komputerami i grami komputerowymi, dzięki czemu Dawid mógłby przyjemnie spędzać z nim czas. Chłopiec ma niewielkie problemy w nauce matematyki, w związku z czym część spotkań mogłaby polegać na matematycznym wsparciu małoletniego.

Opis zadań dla wolontariusza;

Spędzanie czasu z chłopcem – wspólne gry i zabawy, granie na komputerze, rozmowy nt. zainteresowań i pasji Dawida, wspólne spacery.
Jeżeli wolontariusz byłby w stanie to również wsparcie edukacyjne – podstawy matematyki.

wymagania wiekowe: od 18 lat

Oferta

Wsparcie Fundacji Generacja

Fundacja Generacja to działająca od wielu lat organizacja prowadząca działania animacyjne na terenie Wrzeszcza i nie tylko.
W ramach swoich projektów prowadzą m.in.

Klub Młodego Wrzeszczaka
Ogród Społeczny Wrzeszcz
Gdańskie zabawy podwórkowe
Kino Na Dywanie
Kino Podwórkowe
Haiku dla dzieci
Kinematograf
Archiwum VII Dworu
 
Fundacja poszukuje wolontariuszy do wsparcia swojej działalności w sieci i nie tylko. Jeżeli nazywają cię social-media ninja, umiesz nagrywać materiały filmowe, a może interesuje cię crowdfunding – zgłoś się!
 
Opis zadania dla wolontariusza;
 pomoc w promocji: na Facebooku, poprzez mailing i stronę internetową
– pomoc w nagrywaniu materiałów filmowych
– utworzenie strony Generacji na Patronite i poszukiwania źródeł finansowania
– wsparcie przy Zbiórka żołędzi i środków czystości dla Ośrodka Jelonki
 
– masz pomysły i chcesz działać lokalnie? Zespół też otwarty na inne propozycje, które możecie wspólnie rozwinąć
 
Oferujemy;
Co dajemy w zamian?
– wdzięczność
– umowę wolontariacką
– nowe doświadczenia, wprowadzenie w sposób działania fundacji
– zaświadczenie o wolontariacie, referencje

Pocovidowa pomoc dla seniorów

Centrum Informacyjno-Koordynacyjne Volontarius Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie realizuje na terenie całego woj. pomorskiego projekt POMORSKIE WSPIERA. 

W ramach projektu osoby, które chorowały na COVID-19 mogą skorzystać m.in. z nieodpłatnego wsparcia fizjoterapeutów, psychologów, edukatorów zdrowotnych, a także pomocy wolontariuszy w codziennym funkcjonowaniu lub nagłych potrzebach. 

Działania adresowane są do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, przede wszystkim do  seniorów, osób z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi. 

Centrum poszukuje wolontariuszy z Trójmiasta i okolic, którzy chcieliby pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Zakres i rodzaj wsparcia jest opracowywany indywidualnie do potrzeb każdego z uczestników projektu. 

Opis zadania dla wolontariusza

Zakres usług wspierających obejmuje przykładowo takie zadania jak np.:

 • zrobienie zakupów 
 • wykupienie leków na receptę
 • odwiedziny / rozmowa
 • towarzyszenie podczas spacerów
 • wyprowadzenie psa
 • wypożyczenie książek w bibliotece
 • pomoc w dotarciu do urzędu / załatwieniu spraw urzędowych
 • pomoc w obsłudze telefonu podczas teleporady
 • pomoc w dotarciu do lekarza / fizjoterapeuty

Zakres zadaniowy ustalany jest indywidualnie, w zależności od bieżących potrzeb zgłaszanych przez seniora / seniorkę.

Oferujemy
 • szkolenie wprowadzające
 • mentoring koordynatora 
 • pozyskanie doświadczenia w pracy z osobami starszymi
 • porozumienie o wolontariacie i ubezpieczenie NNW
 • zaświadczenie o udziale w wolontariacie / rekomendacje
 • zwrot za przejazdy na zasadach uregulowanych porozumieniem
 • spotkania integracyjne dla wolontariuszy projektu
 • udział w szkoleniach rozwijających
Dodatkowe informacje/wymagania
 • oferta adresowana do osób 18+
 • szczegółowy zakres i harmonogram działań ustalany jest indywidualnie z każdym wolontariuszem
 • mile widziane osoby charakteryzujące się łatwością w nawiązywaniu relacji, cierpliwością i obowiązkowością
 • wolontariusz i osoba wymagająca pomocy są dopasowywani indywidualnie m.in. pod względem miejsca zamieszkania oraz dyspozycyjności wolontariusza 

Oferta

WOLONTARIUSZE DO SPACERÓW Z PSAMI

Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi poszukuje wolontariuszy- zwierzolubów do spacerów z podopiecznymi pieskami. Pieski mieszkają w Leźnie i tam tez lubią spacerować.
 
Zula, Dima i Atos to trzy duże psy w typie: owczarka holenderskiego, cane corso i duzego szpica.
 
Szukamy osób TYLKO pełnoletnich lub nieletnich z opiekunem, które mogłyby zadeklarować się na minimum jeden wieczór w tygodniu na godzinny (lub dłuższy) spacer. 
Opis zadania dla wolontariusza
 • Wyprowadzanie psów, co najmniej jeden wieczór w tygodniu na godzinny (lub dłuższy) spacer. 
Oferujemy
 • Umowę wolontariacką,
 • Referencje/zaświadczenie o odbytym wolontariacie, 
 • Chwile relaksu podczas spaceru po pięknej okolicy z kochanymi psiakami.
Dodatkowe informacje/wymagania

Jesteś chętny? Skontaktuj się Magdą, tel. 786-805-580.

 wymagania wiekowe: od 18 lat
 długoterminowa
Leźno (- poza Gdańskiem -)
 
 

Znajdziesz czas by porozmawiać z Panią Wandą (87 lat)?

Pani Wanda ma 87 lat, mieszka sama, na co dzień wspiera ją syn, jednak często bywa tak, że Pani Wanda większość dnia spędza samotnie. Na czym ma polegać wsparcie wolontariusza, czego od niego oczekujemy, jakie będzie jego zadanie? Pani Wanda z uwagi na to, że czuje się samotnie chciałaby mieć możliwość porozmawiania z drugą osobą, wypicia wspólnej kawy czy herbaty.
Opis zadania dla wolontariusza
Spotkania i rozmowa 1 x w tygodniu.
Oferujemy
Wsparcie specjalisty
 wymagania wiekowe: od 18 lat
 długoterminowa
Gdańsk Sienna (Przeróbka)
 

Dołącz do nas! Zostań wolontariuszem i pomóż osobom z niepełnosprawnościami w prowadzeniu niezależnego i aktywnego życia!

Jesteś osobą otwartą, kontaktową i lubisz pracować z ludźmi? Chcesz nauczyć się czegoś nowego, zyskać przydatne doświadczenie, poznać inspirujących ludzi i równocześnie zrobić coś pożytecznego? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś/aś twierdząco, zostań wolontariuszem i pomóż osobom z niepełnosprawnościami w prowadzeniu niezależnego i aktywnego życia!
Opis zadania dla wolontariusza
Twoim zadaniem będzie regularne wsparcie wybranego uczestnika i asystowanie mu w czynnościach, których nie może wykonać ze względu na swoją niepełnosprawność. Będziecie spotykać się średnio raz w tygodniu, w dogodnym dla Was terminie. Forma spotkań będzie zależna od potrzeb i pomysłów osoby niepełnosprawnej. Mogą to być codzienne czynności jak zrobienie zakupów, wspólne wyjście do lekarza czy pomoc w załatwieniu spraw urzędowych jak również działania służące samorozwojowi uczestnika np. wspólne wyjście na koncert, poznanie ciekawych miejsc w Trójmieście, spacer czy rozmowa.
Oferujemy
W ramach udziału w projekcie weźmiesz udział w serii szkoleń i spotkań, podczas których nauczysz się, w teorii i praktyce, jak w prawidłowy sposób wspierać osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w grupowych spotkaniach integracyjnych, podczas których poznasz innych wolontariuszy i uczestników.
Dodatkowe informacje/wymagania
Jeśli zainteresowała Cię nasza propozycja i masz minimum 18 lat, zapoznaj się z Regulaminem świadczeń wolontariackich dostępnym na naszej stronie internetowej www.cwm.org.pl i wypełnij ten formularz zgłoszeniowy ——>https://forms.gle/FGpbCmY1meaMzpkC6 Chcesz obejrzeć rozmowę z wolotnariuszami i uczestnikami projektu? Wejdź na nasz kanał YT: https://www.youtube.com/watch?v=FKx9txFaAM4&t=3s Wówczas umówimy się na indywidualne spotkanie. Czekamy na Twoje zgłoszenie! Zgłoszenia przyjmowane są w systemie ciągłym. W razie pytań, skontaktuj się z koordynatorką projektu Katarzyną Markowską mailowo na [email protected] lub telefonicznie pod numerem (0 58) 620 24 80.

 wymagania wiekowe: od 18 lat

 długoterminowa
 
Gdynia, ul. św. Piotra 21/4 (- poza Gdańskiem -)
 
 

Behawiorysta do współpracy

Szukamy Behawiorysty kociego, który/a mógłby nam czasem pomóc i doradzić z trudnymi kotami. Trafiają do nas koty w różnym stanie, często skrzywdzone przez człowieka lub takie którym zmarł opiekun. mamy 100 kotów na obiekcie które nie raz wchodzą ze sobą w różne interakcje. Szukamy osoby po lub w trakcie studiów lub po kursach behawiorystycznych, cierpliwą, kochającą zwierzęta, która byłaby w stanie czasem osobiście a czasem choćby przez telefon doradzić co robić w przypadkach trudnych
Opis zadania dla wolontariusza
Pomoc przy trudnych kotach, porady, teleporady
Oferujemy
umowę wolontariacką zaświadczenie o odbyciu wolontariatu nowe doświadczenia będziemy Cię polecać naszym klientom jeśli prowadzisz lub będziesz prowadzić działalność zarobkową
Dodatkowe informacje/wymagania
tylko osoby pełnoletnie które mają skończone 18 lat
 wymagania wiekowe: od 18 lat
 długoterminowa

Pomorska Fundacja Bracia Mniejsi (Chełm)

Lubisz pomagać oraz interesują Cię warsztaty plastyczne? Pomóż Jakubowi (35 lat)

Pan Jakub ma lat 35 i porusza się na wózku inwalidzkim elektrycznym. Nie mówi i ma niedosłuch. Ale pan Jakub potrafi czytać z ust oraz można się z nim porozumieć pisemnie. Jest osobą ze średnim wykształceniem, pięknie maluje komiksy. Lubi kino i bibliotekę, gdzie ogląda różnego rodzaju komiksy. Od niedawna jest sam, ponieważ matka, która była Jego opiekunką zmarła. Ma trzy siostry z czego dwie zamieszkują za granicą. Utrzymują stały kontakt, siostry bardzo dbają o ww. Ze strony naszego Ośrodka ma pomoc w formie usług opiekuńczych, ma również przyznanego asystenta. Jednakże Pan Jakub czuje się bardzo osamotniony. Dodatkowo fakt straty matki z którą mieszkał całe swoje życie odbija się na jego stanie zdrowia.     
Zaproponowano Panu Jakubowi wsparcie Fundacji, która przyjmie go na warsztaty plastyczne.Fundacji „Świat Wrażliwy” Gdańsk, ul. Kartuska 108/112 prowadzi zajęcia raz w tygodniu we środy, ale warunkiem jest wolontariusz, który razem Panem Jakubem będzie uczestniczyć w zajęciach Fundacji. Wsparcie wolontariusza pozwoli na rozwijanie pasji oraz na kontakty społeczne, które są niezmiernie ważne w obecnej sytuacji.Zatem jeśli chcesz pomóc Jakubowi a równocześnie masz zacięcie plastyczne i chcesz wziąć udział w warsztatach czekamy na Ciebie! 
Opis zadania dla wolontariusza
Spotkania 1 x w tygodniu
Oferujemy
Wsparcie specjalisty
 wymagania wiekowe: od 18 lat
 długoterminowa
gdańsk gauderskiego (Ujeścisko-Łostowice)
 

Wolontariusz do działań w bibliotece społecznej

Biblioteka Społeczna jest ośrodkiem skupienia aktywnych ludzi dobrej woli, którzy od roku 2008 działają na rzecz wspólnoty lokalnej, a poprzez forum i profile internetowe zabierają głos w sprawach publicznych.

Stowarzyszeni są otwarci na nowych ludzi, nowe idee i pomysły działań dla dobra publicznego. Biblioteka Społeczna  bazuje na prywatnym księgozbiorze, którego właściciel pragnie,

by mądrość i doświadczenie w książkach zawarte pomogły zbudować lepszy i piękniejszy świat, w którym silni będą wspierać słabszych, pomagać w zdobywaniu samodzielności.

Biblioteka ma charakter popularnonaukowy, znaczący dział stanowią dzienniki, pamiętniki i listy, nauki społeczne i sztuka.

Opis zadania dla wolontariusza

Szukamy Kogoś, kto mógłby pomóc dzieciakom ze świetlicy Biblioteki Społecznej w nauce języka angielskiego

w okresie wakacyjnym, a jeśli czas i chęci pozwolą również później.

Oferujemy 

– zaświadczenie o wolontariacie

– przyjazną atmosferę

– możliwość poznania ciekawych osób

Oferta

Wolontariat w projekcie „Pora na Seniora! Gdyńska Sieć Wzajemnego Wsparcia”

Zapraszamy wszystkich chętnych do podjęcia wolontariatu w nowym projekcie Fundacji Gospodarczej – „Pora na Seniora! Gdyńska Sieć Wzajemnego Wsparcia”. Projekt oparty jest na sukcesie w realizacji naszej wcześniejszej inicjatywy – „WspółDzielni Seniorów”, o której możesz przeczytać w ciekawym artykule: http://bityl.pl/w64sI Dołącz do nas i pomóż nam powtórzyć ten sukces! 🙂 Cele projektu: Realizacja projektu ma na celu włączenie społeczne minimum 30 osób po 60 roku życia z Gdyni, przy współudziale młodych wolontariuszy, poprzez zbudowanie trwałego systemu współpracy społecznej seniorów, opartego o ich umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Chcemy objąć wsparciem szczególnie osoby mało aktywne społecznie (najbardziej narażone na wykluczenie i samotność), które dzięki udziałowi w długoterminowym projekcie zintegrują się w środowisku rówieśniczym, poprzez wspólną realizację działań otworzą się na potrzeby innych i wzmocnią poczucie własnej wartości, co pozytywnie wpłynie na ich jakość życia. Rodzaj udzielonego wsparcia, a głównie ukierunkowanie go na zwiększenie aktywności i motywacji uczestników do działania na rzecz innych, przyczynią się do trwałego włączenia nieaktywnych seniorów w aktywność społeczną kontynuowaną także po projekcie.
Opis zadania dla wolontariusza
Zadania przewidziane dla wolontariuszy: • bieżące wsparcie seniorów w zakresie obsługi nowych technologii • prowadzenie indywidualnych konsultacji komputerowych (częściowo w formie zdalnej), • pomoc przy organizacji wydarzeń projektowych, np. spotkań integracyjnych dla seniorów, seminarium końcowego, • wsparcie seniorów przy planowaniu i organizacji ich samodzielnych wydarzeń, tj. Festiwali Wymiany (dla uczestników projektu) oraz Mini Inicjatyw (w swoim środowisku lokalnym), • współpraca z Osobistym Asystentem Seniora w zakresie: o wspierania i motywowania seniorów do aktywnego udziału w projekcie, o pomagania uczestnikom w rozwiązywaniu bieżących trudności, o tworzenia, monitorowania i koordynowania systemu wzajemnego wsparcia, • pomoc w rekrutacji seniorów i w promocji projektu, np. poprzez: o prowadzenie profilu na Facebooku, o rejestrację wydarzeń realizowanych w ramach projektu, o tworzenie informacji prasowych, grafik czy materiałów audiowizualnych, • pomoc w pracach administracyjno-biurowych związanych z realizacją projektu.
Oferujemy
Ten wolontariat to dla Ciebie okazja do zdobycia niepowtarzalnych doświadczeń: • współpracy w życzliwym i wspierającym zespole projektowym, • poznania „od kuchni”, jak pracuje się w organizacji pozarządowej, • poznania innych wolontariuszy, pracowników fundacji i gdyńskich seniorów, wspólnie zaangażowanych w tworzenie sytemu wzajemnej pomocy, • zdobycia cennych doświadczeń zawodowych w różnorodnych obszarach (np. prowadzenie działań promocyjnych, obsługa social media, organizacja eventów, praca w organizacji pozarządowej, zarządzanie projektami, praca z seniorami, animacja społeczna, itp.), • udziału w ciekawych spotkaniach i wydarzeniach realizowanych w ramach projektu, Gwarantujemy ogromną wdzięczność uczestników projektu 🙂
Dodatkowe informacje/wymagania
Poszukujemy do współpracy osób: • cierpliwych i empatycznych, • chętnych do zaangażowania się w działania na rzecz osób starszych, • sprawnie korzystających z nowych technologii i potrafiących przekazać swoją wiedzę, • rozumiejących problemy seniorów w nabywaniu kompetencji cyfrowych i podejmowaniu nowych wyzwań, • potrafiących współpracować w zespole. Osoby zainteresowane podjęciem wolontariatu w ramach projektu „Pora na Seniora! Gdyńska Sieć Wzajemnego Wsparcia”, prosimy o przysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: [email protected]. Formularz, Regulamin wolontariatu oraz dodatkowe informacje o projekcie dostępne są na stronie: http://fungo.com.pl/poranaseniora.html Zachęcamy do śledzenia aktualności na fanpejdżu projektu: https://www.facebook.com/PoraNaSeniora.Gdynia Projekt „Pora na Seniora! Gdyńska Sieć Wzajemnego Wsparcia” realizowany jest przez Fundację Gospodarczą w okresie od 01.02.2021 r. do 28.02.2022 r. z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.
 
 wymagania wiekowe: od 15 lat
 długoterminowa
Gdynia, ul. Olimpijska 2 (- poza Gdańskiem -)
 

Dołącz do drużyny Rewolucji Podwórkowych na Orunii

Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej to rozbudowana organizacja pozarządowa działająca na wielu płaszczyznach organizowania społeczności lokalnej. Jedną z tych płaszczyzn jest rewitalizacja Gdańska Oruni, gdzie położony jest nasz Dom Sąsiedzki „Gościnna Przystań”.

Obecnie trwa kolejny rok realizacji projektu „Rewolucji Podwórkowych”, w którym zajmujemy się terenami okalającymi kamienice w samym sercu dzielnicy, położonymi przy Trakcie Świętego Wojciecha i ulicy Rejtana. Projekt „Rewolucji” to połączenie typowych prac rewitalizacyjnych, opartych o projektowanie przestrzenne i prace budowlane, z animacją społeczną i współdziałaniem mieszkańców, którzy najczęściej korzystają z objętych zmianami terenów. Szczególną uwagę poświęcamy najmłodszym, których zapraszamy do naszej mobilnej „Świetlicy pod Chmurką”.

W ciągu pierwszego roku projektu udało się wyprowadzić interesujący nas teren ze stanu całkowitego, wieloletniego zaniedbania i przestrzeni służącej głównie osobom stosującym używki, do miejsca otwartego, uporządkowanego, ale jednocześnie pustego i niewykorzystanego pod względem infrastruktury, która mogłaby służyć zaspokajaniu potrzeby zabawy, rekreacji, aktywności fizycznej.

Opis zadania dla wolontariusza

Zapraszamy osoby, dla których przyjemnością jest opiekowanie się ogrodem, aranżacja przestrzeni, prowadzenie drobnych prac budowlanych, majsterkowanie. Nie wymagamy wielkich umiejętności. Wśród uczestników projektu – okolicznych mieszkańców jest kilkoro, którzy zawodowo zajmują się szeroko pojętą budowlanką. Wystarczy nam, że tego typu pracę będą sprawiały Tobie przyjemność, bo to na nich obecnie będziemy się skupiali.

Pracujemy popołudniami i w weekendy w zespołach złożonych z mieszkańców, pracowników GFiS i wolontariuszy. Jesteśmy również otwarci na pomoc w działaniach animacyjnych, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych. Społeczność, z którą mamy kontakt jest bardzo zróżnicowana, więc jest możliwość wypróbowania różnych sposobów działania, budowania zaangażowania, pomysłów na spędzanie czasu wolnego, zajęcia edukacyjne czy kulturalne.Mamy również propozycję dla wolontariuszy z zacięciem marketingowym, mistrzów social mediów. Miejsce, którym się zajmujemy ma potencjał oddziaływania na większą część dzielnicy, a w sposób pośredni, nawet na całe miasto, czy aglomerację. Do tego potrzebujemy jednak rozgłosu, a nie zawsze wystarczy nam to przestrzeni w trakcie innych działań. Osobisty wideo i fotoreporter podążający naszym śladem mógłby zdziałać cuda.

Oferujemy

Niezbędne narzędzia, spotkania integracyjne, opiekę i doradztwo koordynatora i animatorów, ubezpieczenie, zaświadczenia

 długoterminowa
Orunia (Orunia-Św. Wojciech-Lipce)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3214

Stowarzyszenie Widzących Więcej poszukuje wolontariuszy

Stowarzyszenie Widzących Więcej poszukuje wolontariuszy i wolontariuszek do działania na terenie Trójmiasta, jednak działamy w całej Polsce i online. Nasze stowarzyszenie zajmuje się pomocą osobom z rodzin dysfunkcyjnych, alkoholowych i przemocowych (DDA, DDD).
Opis zadania dla wolontariusza
Pomoc w zbiórkach, przy organizacji warsztatów, w obsłudze konferencji specjalistycznych czy przy tworzeniu materiałów informacyjno-edukacyjnych. Pomoc i wsparcie przy okolicznych jarmarkach, pchli targach. Jesteśmy otwarci na własne inicjatywy wolontariuszy w obrębie naszych działań.
Oferujemy
Aktywnie działający wolontariusze mogą uczestniczyć w większym projekcie charytatywnym, mają możliwość darmowego udziału we wszystkich wydarzeniach na terenie Polski organizowanych przez Stowarzyszenie oraz mogą uczestniczyć w wyjazdach integracyjnych. Co więcej, w przypadku problemów, mogą korzystać z pomocy specjalistów współpracujących już ze Stowarzyszeniem. Oprócz tego, nieodzownym zyskiem wolontariusza są nowe doświadczenia oraz możliwość wspólnej nauki, a co za tym idzie, wzajemnego rozwoju, lecz przede wszystkim pomaganie innym przynosi ogromną satysfakcję. Dobrze wyglądający wpis w CV oraz możliwość otrzymania zaświadczenia o przebytych praktykach wydają się być już tylko dodatkiem.
Dodatkowe informacje/wymagania
Otwarty umysł, szczery uśmiech i odwaga niesienia pomocy 🙂
 wymagania wiekowe: od 16 lat
 długoterminowa
Plac Solidarności 1, 80-863 Gdańsk, Polska (Aniołki)

Centrum Nauki Experyment poszukuje wolontariuszy!

Zostań wolontariuszem CNE i razem z nami realizuj ideę Experymentu. Masz okazję nabyć wiele umiejętności, pracować w kreatywnym zespole i poznać wielu ciekawych ludzi ze świata nauki. Wiek i doświadczenie nie mają znaczenia. Najważniejsze byś lubił pracę z ludźmi, cenił naukę i miał ukończone 13 lat. Oferujemy pracę w młodym i twórczym zespole, uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach i warsztatach, możliwość zdobycia doświadczenia w pracy w instytucji kultury, zaświadczenia o odbytym wolontariacie, ubezpieczenie od NNW, dodatkowe szkolenia.
Opis zadania dla wolontariusza
Możesz dołączyć do organizacji naszych wydarzeń lub wesprzeć codzienną pracę. Proponujemy współpracę przy tworzeniu i prowadzeniu warsztatów dla różnych grup wiekowych, współorganizowaniu wydarzeń popularnonaukowych, aktywnościach na piknikach i festynach naukowych, działaniach edukacyjnych na wystawie, promocji i komunikacji działań CNE.
Oferujemy
– możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w instytucji kultury, centrum nauki, – możliwość uzupełnienia wiedzy zdobytej na studiach, – uczestnictwo w ciekawych wydarzeniach naukowych, – pracę w młodym i twórczym zespole, – czas trwania oraz program praktyk dostosowany do wymagań uczelni, – zaświadczenie potwierdzające ukończenie praktyk.
 wymagania wiekowe: od 13 lat
 długoterminowa
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 (- poza Gdańskiem -)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3174

EKO- zapaleńcy do prowadzenia warsztatów ekologicznych!

W świadomy sposób interesujesz się zdrowym stylem życia, ekologią i ochroną środowiska? Wiesz co dajesz planecie stosując zasadę „ZERO WASTE”, chcesz edukować innych na temat ekologii  i zgadzasz siez z fizykie matmosfery -profesorem Malinowskim, że „Można panikować”? Hej! Potrzebujemy Cię! 🙂

Poszukujemy Wolontariuszy- zapaleńców, którzy byliby w stanie poprowadzić warsztaty ekologiczne, zero waste, upcycling, itd.,! Jesteś chętna/ chętny zgłoś!

Opis zadania dla wolontariusza

– prowadzenie warsztatów edukacyjnych

Oferujemy

– zdobycie doświadczenie

– zaświadczenie o wolontariacie

 
wymagania wiekowe: od 18 lat
długoterminowa
(Śródmieście)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3144

Pomoc w kociarni

Szukamy osób, kochających zwierzęta, które mogłyby regularnie (np raz na dwa tygodnie, raz w tygodniu lub częściej) przyjść do naszej kociarni na dzień pracy i pomóc nam przy kotkach. Kociarnia mieści się w Leźnie, jeśli nie masz samochodu możliwy dojazd z pracownikiem z Gdańska.

Opis zadania dla wolontariusza

Obowiązki to : – sprzątanie, – karmienie kotów, – socjalizacja (zabawa z kotami i głaskanie) – dla chętnych również jeżdżenie na interwencję ( np po bezdomne kocięta)

Oferujemy

Umowę wolontariacką Rekomendacje z odbytego wolontariatu Przyjemność przebywania wśród mruczków 🙂

Dodatkowe informacje/wymagania

Osoby pełnoletnie Kochające koty

 wymagania wiekowe: od 18 lat
 długoterminowa
Leźno al Lipowa 59 (- poza Gdańskiem -)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3132

Wolontariusz do prac biurowych

esteśmy Stowarzyszeniem, które działa w Gdańsku blisko 40 lat. Większość naszych aktywności jest wykonywana w ramach wolontariatu. Praca znajdzie się dla każdego, bez względu na wiek i kwalifikacje. Nad całością czuwają osoby zatrudnione w naszym biurze. Najwięcej zadań wiąże się z obsługą administracyjną programu Adopcja Serca i jego promocją. Adopcja Serca (adopcja na odległość) oznacza moralne zobowiązanie
ofiarodawcy do niesienia pomocy konkretnemu, znanemu z nazwiska i imienia podopiecznemu.
Więcej o działalności Maitri: https://www.maitri.pl/

Opis zadania dla wolontariusza

 wykonywanie bieżących prac biurowych w kancelarii;
 utrzymanie sprawnego i prawidłowego obiegu korespondencji fizycznej w formie
papierowej i w systemie elektronicznym;
 obsługiwanie poczty tradycyjnej oraz elektronicznej;
 prowadzenie ewidencji poczty przychodzącej i wychodzącej;
 nadzorowanie, gromadzenie i porządkowanie korespondencji oraz jej odpowiednia

Oferujemy

• udział w tworzeniu projektów ważnych społecznie;
• zdobycie doświadczenia zawodowego;
• wystawienie referencji lub zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo w
wolontariacie.

 wymagania wiekowe: od 18 lat
 długoterminowa
ul. ks. Józefa Zator Przytockiego 3 (Wrzeszcz Górny)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3130

Zostań wolontariuszem #GDAŃSKPOMAGA JUNIOR

SIEMKA!

Myślałeś kiedyś żeby dołączyć do wolontariatu?

Masz teraz na to najlepszą okazję zostając wolontariuszem największej akcji pomocowej w Gdańsku!

JUNIORZE żeby pomóc Seniorowi wystarczy, że namówisz mamę, tatę, wujka, ciocię, brata, siostrę, kuzyna, kuzynkę do wspólnego działania.

 

A może Ty RODZICU chciałbyś pokazać ideę wolontariatu młodszemu pokoleniu?

 

Poszukujemy wolontariuszy, którzy razem z nami wesprą osoby 70+ oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności w spełnieniu takich potrzeb jak zakupy, wyjście z psem itp.

Opis zadania dla wolontariusza

– dostarczenie paczki świątecznej

– wyjście z psem / wyniesienie śmieci

– przygotowanie i dostarczenie posiłku

– pomoc w zakupach spożywczych

– zrealizowania recepty, bądź zakupu leków bez recepty

– inne

Oferujemy

-identyfikator
-ubezpieczenie NNW
-maseczka, płyn dezynfekujący, rękawiczki
-zaświadczenie o odbytym wolontariacie
-wsparcie koordynatora projektu

Dodatkowe informacje/wymagania

Osoba niepełnoletnia ma obowiązek działania razem z pełnoletnim opiekunem.

Chcecie pomóc, zgłoście się wypełniając formularz- KLIKNIJ TUTAJ !

Macie jakieś pytania, piszcie na maila: [email protected]

 

Jak działamy? Zgłaszając się za pośrednictwem formularza na naszej stronie  deklarujecie chęć pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym z Waszej okolicy.

Nie wymagamy pełnej dyspozycyjności, pomagacie wtedy kiedy możecie!

Oferta

Zostań wolontariuszem #GDANSKPOMAGA

#GdańskPomaga to wspólna inicjatywa Miasta Gdańsk, Fundacji Gdańskiej, Międzynarodowych Targów Gdańskich S.A., Stadionu Energa Gdańsk oraz Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku. Połączyliśmy siły i utworzyliśmy tę platformę, aby w tym trudnym czasie móc sprawniej skoordynować pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Akcja #GdańskPomaga służy pomocą instytucjom i jednostkom, a także osobom prywatnym, którym stan epidemii utrudnia lub uniemożliwia funkcjonowanie.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy razem z nami wesprą osoby 70+ oraz z orzeczeniem o niepełnosprawności w spełnieniu takich potrzeb jak zakupy, wyjście z psem itp

Opis zadania dla wolontariusza

-wyjście z psem / wyniesienie śmieci
-przygotowanie i dostarczenie posiłku
-pomoc w zakupach spożywczych
-zrealizowania recepty, bądź zakupu leków bez recepty
-inne

Oferujemy

-identyfikator
-ubezpieczenie NNW
-maseczka, płyn dezynfekujący, rękawiczki
-zaświadczenie o odbytym wolontariacie
-wsparcie koordynatora projektu

Dodatkowe informacje/wymagania

Chcesz nam pomóc, zgłoś się wypełniając formularz- KLIKNIJ TUTAJ !

Masz jakieś pytania, pisz na maila: [email protected]

 

Jak działamy? Zgłaszając się za pośrednictwem formularza na naszej stronie  deklarujesz chęć pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym z Twojej okolicy. Nie wymagamy pełnej dyspozycyjności, pomagasz wtedy kiedy możesz. Aby pomóc każdemu kto tej pomocy od nas potrzebuje stworzymy grafik dyspozycyjności wolontariuszy (oczywiście po wcześniejszym ustaleniu dyspozycyjności z każdym wolontariuszem). Powstała też grupa na Facebooku dla wolontariuszy #GdanskPomaga w której zamieszczać będziemy informacje gdzie i jaka pomoc jest potrzebna a Wy będziecie mogli zgłaszać swoją chęć pomocy.

 Jeśli chcesz pomóc ? nie czekaj ,zgłoś się już dziś . Bardzo liczymy na Twoją pomoc.

 wymagania wiekowe: od 16 lat
 długoterminowa
(Aniołki)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3096

Pomóż nam rozwijać Bibliotekę Społeczną na Stogach

Stowarzyszenie “Przyjazne Pomorze” powołało do życia Bibliotekę Społeczną, która pełni również funkcję Domu Sąsiedzkiego – miejsca, które pobudza lokalną społeczność do integralnej aktywności. Organizujemy zajęcia edukacyjne, artystyczne i rekreacyjne, zajmujemy się promocją kultury i sztuki, ale przede wszystkim tworzymy miejsce o wyjątkowej atmosferze, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie, zostanie wysłuchany, zrozumiany i doceniony. Naszą ambicją jest, by dzieci opuszczające biblioteczne progi, wychodziły do świata lepsze, mądrzejsze i szczęśliwsze, a dorośli zmotywowani i optymistycznie nastawieni do świata.

Opis zadania dla wolontariusza

Poszukujemy osób optymistycznie nastawionych do życia, otwartych na ludzi i świat, którzy wnikną w nasze szeregi i swoimi działaniami sprawią, że Biblioteka Społeczna stanie się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym lokalnej społeczności oraz że będzie funkcjonować sprawniej. Potrzebujemy osób, które:
– wezmą czynny udział w organizacji wydarzeń o charakterze społecznym i kulturalnym
– zaangażują się w poszukiwanie rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli pozyskać środki na rozwój biblioteki

 

Oferujemy

Życzliwą atmosferę i wsparcie w wolontaryjnych działaniach
Możliwość zrobienia czegoś dobrego dla innych
Okazję do nawiązania nowych, ciekawych znajomości
Doświadczenie, które przyda się w poszukiwaniach pracy
Zaświadczenie o wolontariacie

 długoterminowa
(Stogi)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3093

Spełniaj marzenia chorych dzieci 🙂

Zapraszamy serdecznie – prowadzimy ciągły nabór (zgłoś się bez względu na wiek)!

Kogo szukamy?

Szukamy osób, które przede wszystkim LUBIĄ DZIECI i są:

 • otwarte,
 • sympatyczne,
 • pozytywnie nastawione do życia,
 • kreatywne.


Gdzie działamy?

Nasze „centrum dowodzenia” znajduje się w samym sercu Gdańska:)

Na wizyty do dzieci udajemy się zazwyczaj:
– do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego
– do Szpitala „Polanki”

Natomiast jeśli zachodzi taka potrzeba spotykamy się w domu u dziecka lub w jakimś innym dogodnym dla obu stron miejscu.

A jeśli chodzi o spełnienie marzenia – tam, gdzie będzie to jak najbardziej wyjątkowe i atrakcyjne :)))

Opis zadania dla wolontariusza

O jakie działanie nam chodzi?
O spełnianie marzeń chorych dzieci przede wszystkim 🙂

A proces ten po krótce wygląda tak:

a) pierwsze spotkanie z dzieckiem – idziemy na wizytę do naszego podopiecznego, rozmawiamy z nim i staramy dowiedzieć się o czym najbardziej marzy

b) działanie – czyli poszukiwanie sponsorów (koncerny, firmy, osoby prywatne, akcja „zamień kwiaty na marzenie”)

c) spełnienie marzenia – najpiękniejszy moment w całym naszym działaniu

Oferujemy
 • satysfakcję
 • zaświadczenie o zrealizowanym wolontariacie
 długoterminowa
Dębinki, Gdańska (Aniołki)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=2658

Teleopieka domowa-wsparcie podopiecznych projektu

Jesteśmy niezależną organizacją obywatelską działającą dla pożytku publicznego. Kreujemy zmianę społeczną, poprzez kompleksowe wsparcie organizacji pozarządowych oraz innych oddolnych inicjatyw obywatelskich służących budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

Na chwilę obecną poszukujemy wolontariuszy do organizacji działań i wydarzeń związanych z Domem Sąsiedzkim oraz do wsparcia przy projekcie Teleopieki Domowej

Opis zadania dla wolontariusza

Nasza Fundacja przez najbliższe 6 miesięcy zatroszczy się lokalnie o 20 potrzebujących osób.Beneficjenci będę posiadać opaski życia.
Projekt nosi nazwę ‘’teleopieka domowa’’

W jakim zakresie potrzebujemy wsparcia wolontariuszy?

Tworzymy bazę wolontariuszy, którzy wspomogą doraźnie beneficjentów w:
Zrobieniu zakupów, wywieszeniu prania, poczytają książkę/ gazetę. Sprawdzą w miejscu zamieszkania czy nic groźnego się nie wydarzyło.

Oferujemy

– Referencje po odbytym wolontariacie
– Poznanie specyfiki pracy oraz komunikacji z osobami: dotkniętymi chorobą, niepełnosprawnymi
– Przestrzeń na realizację autorskich pomysłów i inicjatywy, przy okazji działań podejmowanych w Domu Sąsiedzkim
– Ubezpieczenie na czas wolontariatu
– Wspaniałą i życzliwą atmosferę pracy

Dodatkowe informacje/wymagania

TELEOPIEKA dla mieszkańców Wrzeszcza i Aniołek

Podczas rozmowy z koordynatorem każdy z wolontariuszy zostanie poproszony jest o wskazanie swojej dyspozycyjności.

 długoterminowa
(Wrzeszcz Górny)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3034

Wolontariusze do działań w ramach Domu Sąsiedzkiego

DOM SĄSIEDZKI w dawnym PAŁACU Ślubów to miejsce, w którym każdy mieszkaniec jest mile widziany! To otwarta do działania przestrzeń dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku.

Miejsce, w którym można miło spędzić czas, realizować swoje pasje i zainteresowania, uczestniczyć w różnych wydarzeniach, ale również zostać ich organizatorem (do czego gorąco zachęcamy!).

W ramach Domu Sąsiedzkiego organizowane są: koncerty ,klub mam, warsztaty familijne,

potańcówki, wystawy, zajęcia: teatralne, rękodzieła i inne. Są to inicjatywy dedykowane różnym grupom wiekowym. 

Opis zadania dla wolontariusza

Chcesz nam pomóc, rozwijać Dom Sąsiedzki ? współtworzyć wydarzenia o charakterze społecznym i kulturalnym? pomagać przy ich organizacji? A może chciałbyś podzielić się swoją pasją z innymi? Świetnie! Zgłoś się do nas! Nasz zespół czeka właśnie  na Ciebie!

Oferujemy

– Referencje po odbytym wolontariacie
– Zdobycie cennych umiejętności ,którymi zainteresujesz przyszłego pracodawcę
– Nauczysz się u Nas: pracy w zespole, organizacji różnorodnych wydarzeń, nabędziesz łatwości w realizowaniu zadań i skupianiu się na celu,
– Przestrzeń na realizację autorskich pomysłów i inicjatywy
– Ubezpieczenie na czas wolontariatu
– Życzliwą atmosferę oraz wsparcie na każdym etapie Twojej pracy
– Gadżety podarunkowe

Dodatkowe informacje/wymagania

facebook: https://www.facebook.com/domsasiedzkiwpalacu

www: http://fundacjarc.org.pl/nasze-dzialania/wsparcie-aktywnych-mieszkancow/dom-sasiedzki/

 długoterminowa
DOM SĄSIEDZKI w dawnym PAŁACU Ślubów Al. Grunwaldzka 5; 80-236 Gdańsk (Wrzeszcz Górny)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3032

Nie wpuszczają nas drzwiami to stajemy pod oknami

Fundacja „Dr Clown” realizuje program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych,edukacyjnych i opiekuńczych od 1999 roku.
Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Na terenie Pomorza Fundacja Dr Clown rozpoczęła swoje działania latem 2005 roku powołując oddział w Gdańsku. Stopniowo zaczęliśmy odwiedzać chorych w Gdyni, Starogardzie Gdańskim, następnie w Tczewie, Malborku i Kościerzynie oraz okazjonalnie w placówkach w Rumii i szpitalu w Wejherowie.

Z czasem poza dziećmi Doktorzy Clowni zaczęli coraz częściej odwiedzać również
pacjentów dorosłych. W 2019 r. wolontariusze regionu pomorskiego dotarli do ponad 7700 pacjentów.

Opis zadania dla wolontariusza

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną wolontariusze Fundacji „Dr Clown” od marca nie mogą wchodzić do szpitali i odwiedzać pacjentów bezpośrednio.  W związku z tym wolontariusze Fundacji „Dr Clown” od 30 kwietnia pojawiają się pod oknami szpitali, by zanieść uśmiechy wszystkim chorym i  personelowi.

Aktualnie spotykamy się pod szpitalami i pod oknami puszczamy bańki i tańczymy dla pacjentów i personelu.

Optymalna aktywność wolontariusza: jedna wizyta w tygodniu (pod szpitalem)

Oferujemy

– umowa wolontariacka
– ubezpieczenie podczas działań wolontariackich
– szkolenie wstępne
– narzędzia do działań
– wyjątkową atmosferę w zwariowanej drużynie.

Dodatkowe informacje/wymagania

– Dystans do siebie
– szeroki uśmiech, taki od ucha do ucha żeby było widać z 5 piętra szpitala
– umiejętności taneczne nie są konieczne, ale
– jeżeli potrafisz żonglować lub robić inne super rzeczy to wspaniale,
– jeżeli potrafisz tańczyć to ekstra
– a jeżeli możesz nas jeszcze tego tańca nauczyć to najlepiej!

a jak nie to my Cię nauczymy naszego 😉
– będzie też potrzebny strój Doktora Clowna – na szkoleniu wstępnym dowiesz się co i jak, jak go skompletować, na początek coś pożyczymy 😉

 wymagania wiekowe: od 18 lat
 długoterminowa
(Aniołki)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3031

Dotrzymaj towarzystwa osobie niewidomej

Fundacja Szansa dla Niewidomych została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Nasze działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu. Fundacja jest przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Nasi beneficjenci biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, wyjściach do instytucji kultury i spotkaniach integracyjnych.

Opis zadania dla wolontariusza

Dotrzymanie towarzystwa osobom niewidomym w:
-wyjściach do kina, teatru,
-wyjściach na spacer,
-zajeciach dnia codziennego, zakupach itp
-wycieczkach.

Oferujemy

-Zaświadczenie o odbytym wolontariacie,
-udział w projektach realizowanych przez Fundację,
-pokrycie kosztu biletów wstępów itp,
-miłą i przyjazną atmosferę,

 długoterminowa
(Wrzeszcz Górny)
 
https://wolontariatgdansk.pl/oferta/?id=3027
Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło