Zawody, o których nie miałeś pojęcia, a mogą zmienić Twoje życie.

Autor: Blog

Tester czekolady – nietypowy zawód dla łasuchów

Wymarzony nietypowy zawód dla łasuchów, którzy mają czas na trzy wizyty w tygodniu w biurze i nie boją się dodatkowych kilogramów. Słyniecie z wybornego wyczucia smaku i wprost uwielbiacie słodycze różnego rodzaju? Takiego śmiałka poszukiwała w Polsce m.in. Fabryka E. Wedel. Degustator słodyczy – to brzmi dumnie!

Wymagania? – Na barkach degustatorów spoczywa duża odpowiedzialność za uciechę podniebień wszystkich amatorów słodyczy w kraju – tłumaczyła Magdalena Kołodziejska, Kierownik Komunikacji Marketingowej LOTTE Wedel. Zamiast kupować kolejną tabliczkę czekolady na własny koszt, sprawdźcie, czy ktoś nie tylko da ją Wam za darmo, ale jeszcze zapłaci za opinię na jej temat.

Tanatopraktor – praca dla osoby o mocnych nerwach

Serial “Sześć stóp pod ziemią” oglądaliście z zapartym tchem? W takim razie być może powinniście rozważyć nietypowy zawód tanatopraktora, czyli stylisty pośmiertnego. Wprawdzie praca ta nie polega na dobieraniu modnych dodatków, lecz raczej balsamowaniu zwłok i dbaniu o to, aby nie były na nich widoczne np. oznaki choroby lub uszkodzenia ciała po wypadkach. To na tanatopraktorze spoczywa obowiązek przygotowania zwłok, by te godnie prezentowały się w trumnie oraz były zabezpieczone przed pierwszymi oznakami rozkładu. Umiejętność robienia makijażu czy paznokci może być bardzo przydatna w tej pracy. Może nie jest to najdziwniejszy zawód w Polsce, ale to zajęcie dla osób o mocnych nerwach!

Personal Shopper – moda zza oceanu?

Nie wszyscy mają wyczucie stylu i wiedzą, co w modzie piszczy. Ale za to mają środki na to, aby ktoś wiedział to za nich. Myślicie, że na tym nie da się dobrze zarobić i że to dziwny zawód? Jesteście w sporym błędzie. Najlepsi w tym zawodzie mogą liczyć nawet na zagraniczne wyjazdy w celu upolowaniu najlepszych perełek światowej sławy projektantów. Personal Shopper bywa często nazywany także doradcą do spraw wizerunku. Do jego obowiązków należy bowiem baczne śledzenie trendów i umiejętny dobór garderoby. W tej pracy ważne jest, by słuchać klientów, spełniać ich zachcianki, ale także posiadać ekspercką wiedzę.

Koordynator żałoby

Jedną z najmniej przyjemnych części zawodu lekarza jest konieczność informowania bliskich o stracie ich ukochanej osoby. Tu trzeba odpowiedniego wyczucia i oswojenia z tematem śmierci nie tylko w jej medycznym aspekcie. Dlatego duża część zagranicznych szpitali i hospicjów decyduje się na zatrudnienie koordynatora żałoby, który weźmie ten ciężar na swoje barki. Od osoby wykonującej ten nietypowy zawód wymaga się wyjątkowej wrażliwości i umiejętności pocieszenia osób, które właśnie przeżywają najtrudniejsze chwile w ich życiu.

Behawiorysta zierzęcy: najdziwniejsze zawody związane ze zwierzętami

Z nazwami typu “zoopsycholog” lub “psycholog zwierząt” behawioryści zwierzęcy z prawdziwego zdarzenia mają spory problem. Jak podkreślają wykonawcy tego „dziwnego” zawodu , ich praca nie polega na położeniu waszego domowego pupila na kozetce i wyczytania z jego warknięć, w jakim aktualnie jest nastroju. Za to wykonawcy tego „dziwnego” zawodu chętnie pomogą, jeśli macie problemy z zapanowaniem nad kłopotliwymi zachowaniami waszego ulubieńca. Wasz słodki, nowo adoptowany kotek nie chce wpuszczać Was do waszej sypialni? A piesek nieustannie gryzie wszystkie buty? Nie czekajcie, aż skończy się im (i Wam) cierpliwość. Sami jesteście czarodziejami zwierzaków? To właśnie znaleźliście nowy nietypowy zawód.

Partner do wynajęcia – nietypowy zawód znany z filmów

Pieniądze szczęścia nie dają, ani tym bardziej miłości… Za to partnera na wesele kuzynki już jak najbardziej! I z tym łączy się kolejny z naszej listy najdziwniejszych zawodów świata! Oglądaliście “Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia”? Może zainspiruje Was historia głównej bohaterki! Macie dość pytań rodziny o to, kiedy wreszcie “znajdziecie sobie kogoś” i siadania przy stoliku singli? Pragniecie być zabawiani przez cały wieczór i szampańsko się bawić bez kłótni o to, kto znowu nie pozmywał po sobie naczyń? Wystarczy, że poszukacie w sieci, a znajdziecie idealnego partnera…na godziny. A jeśli z kolei czujecie, że sami świetnie sprawdzilibyście się w takiej roli i wprost uwielbiacie ślubne torty, możecie spróbować swoich sił w tym nietypowym zawodzie i wstawić swoje ogłoszenie na takie platformy jak np. partnernawesele.pl

Upychacz pasażerów w metrze

Marzy Wam się zamieszkanie w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale nie macie pomysłu, co mielibyście tam robić zawodowo? Mamy coś dla Was! To japoński, odrobinę dziwny zawód. Upychacz pasażerów w metrze, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się mniej lub bardziej delikatnym procesem pomieszczenia “troszkę” większej liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. W końcu każdy musi zdążyć do pracy na czas, to czemu na tym nie zarobić?

Tester karmy dla zwierząt

Jak zaczęliśmy czymś słodkim, tak skończymy na nieco mniej apetycznym, nietypowym zawodzie. Okazuje się, że karmę dla zwierząt też ktoś musi testować i nie jest to bynajmniej czworonożny smakosz. Cóż, w sumie to dosyć logiczne – raczej mało prawdopodobne, że Ciapek zdradzi nam wiele na temat tego, jak ocenia wygląd, konsystencję, smak i zapach nowej saszetki producenta karmy. Tak więc, pierwszymi smakoszami nowego produktu dla zwierząt są właśnie profesjonalni testerzy. Choć sam pomysł może niektóre osoby oburzać, to warto pamiętać, że często jedzenie dla naszych małych przyjaciół jest lepszej jakości, niż posiłki przygotowywane dla ludzi. Czytając skład np. konserw można się przekonać, że jest w nich mniej mięsa, niż w karmie dla zwierząt.

Osoba ds. szczęścia

To nietypowe stanowisko pracy znajdziecie i w Polsce – osoba ds. szczęścia zatrudnia w naszym kraju m.in. Accenture. Trend przyszedł jednak z Zachodu. Czym zajmuje się osoba w tym dziwnym zawodzie? Jej priorytetem jest dbałość o szczęście pracowników i ich zaangażowanie w pracę. To oni wymyślają kreatywne benefity pozapłacowe, budują wewnętrzne strategie employer brandingowe kierowane do pracowników i decydują o tym, jak będzie wyglądać najbardziej szalona, firmowa impreza integracyjna. Coś dla dusz towarzystwa i prospołecznych osób!

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny. Przeglądając tę ​​stronę, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Zapomniane hasło

Udostępnij